روان‌نما
انجمن روان‌نمای فارسی زبانان

درمان افسردگی: بیایید داروهای روان‌نما را امتحان کنیم

افسردگی

یکی از جنبه‌های نگران‌کننده دوران ما، ظهور رویدادهای غیرقابل تصوری مانند تیراندازی‌های دسته جمعی و مصرف بیش از حد مواد مخدر است. به این لیست می‌توانیم افزایش نرخ خودکشی را هم اضافه کنیم. سالانه ۴۵۰۰۰ آمریکایی جان خود را از دست می‌دهند. دلایل زیادی برای آن وجود دارد، اما یک دلیل نهایی و مشترک آن احساس ناتوانی و ناامیدی است. روان درمانی سنتی و داروها تنها به درمان علائم بارز افسردگی می‌پردازند. اما درمان‌های جدید هم با پتانسیل درمان موثر افسردگی و نجات جان افرادی که به خودکشی فکر می‌کنند وجود دارد. زمان آن رسیده است که به طور جدی داروهای روان‌نما را در نظر بگیرید.

 

این متن چکیده‌ای از مقاله‌ی واشنگتن پست در این رابطه است.

 

درمان افسردگی

در سال‌های اخیر، آمار خودکشی در آمریکا به شدت افزایش یافته است. افسردگی یکی از عوامل اصلی خطر خودکشی است، اما درمان‌های فعلی مثل درمان‌های روان‌شناختی و داروهای ضدافسردگی برای همه موثر نیست. تحقیقات اولیه نشان داده که روان‌نماهایی مثل سیلوسایبین و اکستازی می‌توانند برای درمان افسردگی و اضطراب موثر باشند. نویسنده استدلال می‌کند که باید روان‌درمانی با کمک روان‌نماها را برای استفاده درمانی مورد مطالعه و بررسی قرار داد. اما هنوز تحقیقات بیشتری لازم است تا اثربخشی و ایمنی این روش مشخص شود.

 

بر اساس آمارهای ارائه شده، نرخ خودکشی در آمریکا از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۶ حدود ۳۰٪ افزایش یافته است. بیشترین افزایش مربوط به مردان ۴۵ تا ۶۴ سال بوده است. افسردگی یکی از عوامل اصلی خطر خودکشی محسوب می‌شود. اما درمان‌های متداول مثل دارو درمانی و روان‌درمانی برای همه مبتلایان مؤثر نیست. تحقیقات اولیه نشان داده موادی مثل سیلوسایبین (قارچ جادویی) و اکستازی (MDMA) ممکن است بتوانند در درمان افسردگی مقاوم به درمان مؤثر باشند. این تاثیر ظاهرا به دلیل توانایی این مواد در تغییر الگوهای اتصال عصبی و ایجاد تجربیات معنوی‌گرایانه در مغز است.

 

نویسنده در آخر خواهان مطالعه و بررسی بیشتر این روش‌هاست تا در صورت اثبات ایمنی و اثربخشی، بتوان از آنها به عنوان درمان مکمل استفاده کرد.

متن کامل مقاله را در لینک زیر بخوانید :